Російська пропаганда використовує дітей зі з окупованої частини Херсонщини для емоційних маніпуляцій

У новій серії сюжетів російська окупаційна пропаганда вкотре намагається зворушити аудиторію історіями дітей з тимчасово окупованої Херсонщини, перекладаючи відповідальність за війну на Україну.
Про це повідомляють окупаційні медіа.
Скадовськ: «казки замість безпеки»
Російські медіа розповідають про хлопчика Кирила Целепа зі Скадовська, який нібито читає казки Пушкіна іншим дітям під час ракетної небезпеки, щоб «допомогти подолати страх».
Ця зворушлива картинка має на меті приховати головне — страх і тривога виникають саме через присутність окупантів, постійні обстріли та небезпеку для цивільного населення, яку створює РФ.
«Спочатку не було жодних вибухів, жодної ракетної небезпеки. Але потім, коли вони почались, мені було дуже страшно. Ховались. Ракетна небезпека починалась, ми просто під парти залізали і там чекали», — цитують пропагандисти хлопчика, який розповідає російською.
Пропаганда не згадує, що саме через окупацію місто перетворилося на зону ризику для дітей і що єдиною причиною «ракетної небезпеки» є присутність російських військових, які власне і обстрілюють Херсонщину, розповідаюи потім, що це робить ЗСУ. Власне, хлопчик не каже неправди у зазначеній цитаті: до появи росіян на Херсонщині ракетної небезпеки не було, а численні обстріли ракетами Херсонщини росіяни здійснюють переважно з Чорного моря.
Мирослав із Херсона: підміна понять — «евакуація» замість втечі
В іншому сюжеті росіяни розповідають про хлопчика Мирослава Пшика, якого сім’я вивезла з Херсона після відступу російських військ. Пропагандисти використовують емоційне інтерв’ю, в якому хлопець говорить про страх перед вибухами і про те, що найбільше мріє обійняти бабусю і дідуся.
«Я дивлюся на ці вибухи зі страхом, вони такі гучні — я ніколи раніше таких не чув. Херсон — це мій рідний дім. Коли починається евакуація, коли починаються бойові дії — це важко сприйняти», — каже Мирослав.
Втім, пропагандисти замовчують, що вибухи почались у Херсоні лише з приходом росіян, окупацією та подальшими обстрілами, а родина хлопчика не евакуювалась, а втекла. Обстріли в регіоні — це результат російського вторгнення, а не дій української сторони, а «евакуація» — це насправді втеча, в якій власне діти — жертви обставин, жертви рішення, яке ухвалили їхні батьки. Експлуатація емоцій дітей — чергова маніпуляція російської пропаганди, адже історії дорослих не викликають таких емоцій, як дитячі. Зокрема через такі історії росіяни доносять і наратив про «повернення Херсона».
Російська пропаганда систематично використовує історії дітей, щоб створити ілюзію «нормальності» життя під окупацією та змусити глядача співпереживати, водночас перекладаючи провину за війну на Україну. Але за кожною подібною історією — прихована правда: діти страждають не через дії ЗСУ, а через війну, розв’язану Росією.
Читайте також:
Окупанти посилюють контроль над агровиробниками на тимчасово захоплених територіях Херсонщини
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром