Участь у псевдовиборах на окупованих територіях: чи передбачена відповідальність для українських громадян
На окупованій Херсонщині російські загарбники та їх прибічники активно готуються до основного етапу псевдовиборів президента РФ, який пройде з 15 до 17 березня. До того, вони вже провели так зване «дострокове голосування» (з кінця лютого до початку березня).
Про те, яка відповідальність передбачена для українських громадян за участь у незаконних виборах, повідомляє Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Як зазначив Уповноважений з прав людини, то з цього аспекту варто відрізняти:
- осіб, які беруть безпосередню участь в організації та проведенні незаконних виборів;
- осіб, які були вимушені з'явитися та примусово проголосувати на «виборах».
Особи, які беруть участь в організації та проведенні незаконних виборів або референдумів на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), чи ж публічно закликають до їхнього проведення, понесуть відповідальність відповідно до Кримінального кодексу України за статтею про колабораційну діяльність (частина п'ята статті 111-1 КК України).
Водночас чинне українське законодавство не передбачає кримінальну або будь-яку іншу відповідальності лише за факт участі, в тому числі примусової, у так званих «виборах», які готує РФ на ТОТ України.
Не варто забувати, що політика Росії — жорстока та тоталітарна. Дмитро Лубінець зазначив, що варто врахувати той факт, що «голосування» проводяться під дулами автоматів, участь у таких «виборах» — питання виживання на ТОТ. А найвища цінність для держави Україна — це життя та здоров'я наших громадян!
Читайте також:
-
Росіяни чинять тиск на мешканців окупованої частини Херсонщини напередодні псевдовиборів.
-
Учасники руху опору створили карту російських «виборчих дільниць» на окупованих територіях.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром