Тривалий час росіяни не запускають крилаті ракети з Чорного моря. У чому причина

12 Лютого 2024, 12:12
Запуск крилатої ракети з корабля Чорноморського флоту РФ 1287
Запуск крилатої ракети з корабля Чорноморського флоту РФ

Уже досить довгий час російські війська не випускали крилаті ракети по Україні з кораблів Чорноморського флоту. Наразі ці судна зайняті обороною та навчанням моряків.

Про це у прямому етері загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» розповів речник Військово-Морських Сил ЗС України Дмитро Плетенчук, повідомляє АрміяInform

«Угруповання російських бойових кораблів Чорноморського флоту РФ досить потужне, але у бойових діях проти України були задіяні в основному носії крилатих ракет. Однак протягом уже досить тривалого часу ці системи озброєння так само не застосовуються. Тобто фактично зараз Чорноморський флот опікується двома основними питаннями: це охорона і оборона пунктів базування водного району та контролю цивільного судноплавства і навчальним процесом своїх моряків», — сказав Дмитро Плетенчук.

За словами речника ВМС України, наразі кораблі РФ виконують свої завдання здебільшого у східній частині Чорного моря.

На даний час, повідомив Дмитро Плетенчук, у Чорне море виведені п’ять кораблів, з яких два — фрегати «Генерал Ессен» та «Адмірал Макаров», що можуть мати до 8 ракетних носіїв кожен.

«Випадок, який стався з їхнім ракетним катером вони кілька днів обдумували, розбирали. Після цього було призупинено навчальний процес, що в принципі вже є нестандартною ситуацією для Чорноморського флоту РФ. Після цього, як вони вирішили, що вже можна безпечно виходити у східній частині Чорного моря, — продовжували виходи у море», — зауважив речник ВМС України.

Дмитро Плетенчук уточнив, що здебільшого ці виходи в море російських кораблів пов’язані із заходами безпеки і з переведенням суден до інших портів.

Нагадаємо, що за час повномасштабного вторгнення Україна вивела з ладу близько 33% бойових кораблів Чорноморського флоту РФ.  

 

Коментар
27/02/2024 Вівторок
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром