Новий російський законопроєкт: чи будуть в окупації відбирати майно за дописи в соцмережах

25 Січня 2024, 11:30
Російське шмаття за колючим дротом. Фото з відкритих джерел 1603
Російське шмаття за колючим дротом. Фото з відкритих джерел

У Держдуму Росії внесли законопроєкт із поправками до Кримінального кодексу, де пропонують конфіскувати майно громадян, засуджених за статтями про поширення «фейків» про російську армію. Законопроєкт розроблений депутатами Держдуми від «Єдиної Росії» Васілієм Піскарьовим, Іриною Яровою та Єлєною Ямпольською. Згідно з документом, статті Кримінального кодексу про «фейки» та заклики до дезертирства включать до переліку злочинів, за скоєння яких передбачена конфіскація майна.

Про це повідомляє «Радіо Свобода»

Голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін раніше заявляв, що новий закон дозволить владі конфіскувати гроші, цінності чи інше майно. За його словами, вони використовуються «для фінансування злочинної діяльності проти безпеки Росії». Також закон дозволить позбавляти засуджених почесних звань. 

Новий російський законопроєкт прокоментував Іван Федоров, який очолив Запорізьку обласну військову адміністрацію. Посадовець зазначив, що під особливим тиском будуть жителі тимчасово окупованих територій. 

«Для конфіскації майна у людини достатньо буде навіть допису в соціальних мережах проти розв'язаної Путіним війни проти України», — зауважив пан Федоров. 

В той час, адвокат Микола Полозов зазначає, що під поняттям так званих фейків та дискредитації російські правоохоронні органи можуть вбачати будь-яке негативне висловлювання щодо російської армії. 

«Тобто в цьому сенсі стаття, що називається, гумова, і може під неї слідчий, прокурор, підтягнути все, що необхідно. А якщо ми говоримо про фейки, то фейки — це хибне твердження, яке суперечить офіційній заяві Кремля. Умовно кажучи, Конашенков заявляє від Міноборони РФ, що вони розбомбили якесь скупчення найманців. Якщо сказати, що розбомбили дитячий садок це вже вважається фейком. І для російської влади абсолютно неважливо, що насправді там розбомбили. Право на застосування цієї статті абсолютно жахливе в Росії. Тобто потрапити (під слідство) можна і за публікацію допису в інтернеті, і з доносом, якщо не письмово щось висловити, і за малюнок чи за якусь дію», – пояснив він.

Адвокат також поділився своїми міркуваннями стосовно подальшої долі конфіскованого таким чином майна у громадян.

«Зараз силовики потирають руки, розуміючи, що це майно конфіскуватиметься вже явно не в дохід держави. Воно буде за непрямими цінами продаватися у своєму колі. Все це буде безжально розкрадатися», – переконаний Микола Полозов.

За словами українського журналіста Романа Цимбалюка, який до 2022 року працював у Москві, доповнений законопроєкт є інструментом тиску не лише на населення в Росії, а і на жителів тимчасово окупованих територій України.

«Це один з таких інструментів для залякування населення, в першу чергу — в Росії, в другу чергу — на окупованих територіях. Саме залякування, щоб за жодних обставин нічого не писали, нічого не говорили», — зазначив журналіст.

Читайте також:

Коментар
19/04/2025 Субота
19.04.2025
18.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися