Основні наслідки пожежі на острові Джарилгач

Внаслідок пожежі, яка виникла через розміщення полігону російської армії на окупованому Джарилгачі, вигоріло майже 16 квадратних кілометрів території острову.
Про це повідомила директорка Джарилгацького національного природного парку Ірина Сабашенко, про що Еко.Район писав раніше.
Пожежа тривала приблизно тиждень. Як помітили з космічних знімків, розпочалась вона 4-5 серпня. Станом на 11 серпня вдалось побачити, що пожежа припинилася.
Медіаплатформа «Вгору» взяла коментар у еколога та зоолога Української Природоохоронної Групи (UNCG) Олексія Василюка. Наводимо основні наслідки пожежі на території природного парку.
- Через окупацію вже майже півтора року жоден український біолог чи еколог не мав доступу до інформації щодо ситуації на острові. Тому ми можемо оцінювати наслідки пожежі лише приблизно.
- Внаслідок пожежі вигоріла практично вся суха частина острова, що зайнята степами.
- Найбільше могли постраждати невеликі наземні тварини, в тому числі червонокнижні.
- З хороших новин: найбільша кількість рідкісних видів тварин Джарилгача не на суходолі, а в акваторії. Наприклад, краби, риби тощо — пожежа на них не вплине.
- Розмінування на Джарилгачі триватиме десятиліття.
Зазначимо, що російські окупанти систематично наносять шкоду природі острова Джарилгач. Зокрема, Район.Скадовськ писав про те, що пожежі на окупованому Джарилгачі знищили екосистему заповідної зони острова. А ще в травні цього року, росіяни з'єднали острів Джарилгач з материковою частиною Херсонщини, засипавши піском протоку.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром