Росіяни не в змозі повністю блокувати Чорне море

02 Серпня 2023, 17:46
Дельта Дунаю перед впадінням у Чорне море. Фото: АМПУ 737
Дельта Дунаю перед впадінням у Чорне море. Фото: АМПУ

Прибуття іноземних суден в один із портів Одеської області 30 липня не є «проривом блокади», як про це написала частина ЗМІ. Так вважає речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

Про це речник ВМС заявив в етері Радіо Свобода (проєкт Свобода Ранок).

За словами пана Плетенчука, проходження цивільних суден до українських територіальних вод російські військові блокувати не можуть, оскільки зараз не мають у Чорному морі достатньої для цього завдання кількості кораблів.

«Щоб заблокувати якусь ділянку моря, потрібний відповідний корабельний склад, у великій кількості — щоб фізично завадити проходити через якусь ділянку моря. Зараз такого не відбувається. Тому назвати це проривом блокади, як на мене, це перебільшення. Вони (іноземні судна – ред.) проходили стандартними маршрутами, це ближче до наших берегів. Відповідно це зона, в яку російські кораблі не заходять. Це більш як 100 морських миль від узбережжя. Тому що вони (російські військові моряки – ред.) розуміють, що в такому випадку прослідують за російським кораблем. Тобто на дно», – сказав Плетенчук.

Речник ВМС України зазначає, що нинішні дії російських військових у Чорному морі — «це такий вербальний тероризм, вони погрожують, залякують, проводять опитування, не маючи для цього ніяких підстав».

«Вони самі себе оголосили жандармами Чорного моря. Забуваючи, що це море спільного користування», — додав Дмитро Плетенчук.

Як повідомлялось раніше, три вантажні судна, що належать грецькій, ізраїльській та турецько-грузинській компаніям, прибули 30 липня до одного з українських зернових терміналів у дельті Дунаю.

Це перший прихід іноземних суден до українських портів після відмови Росії від продовження так званої зернової угоди. Москва також попередила про те, що всі судна, що прямують до портів України, розглядатимуться як потенційні перевізники військових вантажів.

«Повідомлення, що три цивільні судна безперешкодно дійшли до України, може свідчити про те, що Росія або не бажає, або нездатна проводити обшуки кораблів на цей момент», — коментує Інститут вивчення війни (ISW).

Грецьке та ізраїльське судно пройшли в напрямку українського порту Ізмаїл через протоку Босфор, а турецько-грузинське судно — з північної Туреччини. Вони йшли з увімкненими транспондерами, не приховуючи свого курсу.

Порт Ізмаїл був атакований російськими безпілотниками 2 серпня. Унаслідок атаки пошкоджений елеватор, будівля порту, інша портова інфраструктура.

Коментар
22/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024