У Скадовську та Генічеську — спалах захворювань на гострі кишкові інфекції
05 Липня 2023, 06:56
753
Ілюстративне фото
В тимчасово захоплених Скадовську та Генічеську Херсонської області відзначено збільшення кількості випадків інфекційних захворювань на гострі кишкові інфекції.
Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні.
За характером протікання хвороба має ознаки холери. Окупаційна так звана влада не визнає збільшення кількості захворюваності, намагається приховати погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в регіоні, розпочала приховану вакцинацію від холери представників так званих адміністрацій і їх найближчого оточення.
Основні ознаки холери та причини виникнення
Коротко зазначимо, які саме ознаки має холера.
Отже, холера – це гостра кишкова інфекція, яка характеризується тяжким клінічним перебігом, високою смертністю і здатністю за короткий час вражати багато людей на значній території.
Це – типова кишкова інфекція з фекально-оральним механізмом передачі. Особливість її полягає в тому, що вібріон холери краще, ніж збудники інших кишкови інфекцій, пристосувався до існування у воді.
Так можна зробити висновок, що холера, в основному, передається через воду. Водний шлях – основний для поширення холери. Слід пам'ятати, що роль питної води як основного фактора захворюваності в минулому, тепер відійшла на другий план, а основною причиною стала вода водойм у разі їх забруднення стічними водами.
Питома вага цього чинника становить 40% від загальної кількості виявлених шляхів передачі. Інфекція може передаватися також через молочні продукти, рибу домашнього приготування, а також через побутові контакти, якими, на відміну від інших кишкових інфекцій, дуже швидко холера передається від людини до людини.
Ознаки захворювання холерою
Інкубаціонний (прихований) період триває від декількох годин до п'яти діб. Найчастіше перші ознаки хвороби з'являються через дві-три доби після зараження. Захворювання починається раптово. З'являються часті випорожнення кишечника. Хворі на холеру не скаржаться на біль або спазми в животі, як це буває при інших кишкових інфекцій. Калові маси спочатку мають кашаподобний вид, згодом набувають водянисту консистенцію без запаху і не містять домішок слизу і крові. Втрата рідини в перший день може досягати 10-15 літрів і більше, хворий худне, температура знижується до 35-34 градусів. Може губитися свідомість.
Іноді трапляються так звані блискавичні форми без проносу і блювоти. При цьому хворий швидко вмирає. Нерідко бувають і легкі форми холери, у хворого спостерігається тільки розлад шлунку, і він швидко одужує.
Такі хворі, як правило, не звертаються до лікаря і тому уникають госпіталізації, складаючи більшу небезпеку для оточуючих.
Профілактика холери:
- Мийте руки з милом.
- Пийте тільки кип'ячену воду, яку слід підкислити лимоном, лимонною кислотою, столовим оцтом.
- Ретельно промивайте проточною питною водою овочі, фрукти, виноград, кавуни і дині. Споліскуйте їх кип'яченою водою.
- Дотримуйтеся чистоти вдома, на вулицях, у місцях громадського користування.
- Посуд, іграшки періодично слід обдавати окропом.
- Не купуйте у приватних осіб рибу, виловлену в річках небезпечної зони, не купайтеся в такій річці. На Херсонщині вилов риби наразі взагалі заборонений.
- Мити харчові продукти у річковій воді небезпечно.
08/09/2024
Неділя
08.09.2024
07.09.2024
06.09.2024
ГАЛЕРЕЯ
Афіша
Бізнес
Еко
Життя
Закордон
Історія
Культура
Медицина
Освіта
Спорт